Daina, kuri nerimo lygį sumažina 65%

Jei nuolat jaučiate nerimą, galbūt specialistų patarti vartojate vaistus arba naudojate specialius pratimus jam suvaldyti. Visgi, vaistai gali turėti ir šalutinių poveikių. Galų gale, su laiku prie jų priprantama ir reikalinga vis didesnė dozė.

Būtent stengdamiesi surasti kuo pakeisti medikamentinį nerimo gydymą Pensilvanijos universiteto mokslininkai 2019-ais metais atliko eksperimentą, kurio metu bandė išsiaiškinti, ar muzika gali pakeisti vaistus.

Eksperimente dalyvavo 157 suaugę asmenys su nerimo sutrikimais. Pusei jų buvo suleista nuo 1 iki 2 miligramų Midazolamo – preparato, naudojamo anestezijoje ir nerimui malšinti. Kita pusė jokių vaistų negavo, tačiau jiems buvo duotos garsą izoliuojančios ausinės, kuriose grojo „Marconi Union – Weightless“ daina.

Viso eksperimento metu specialiais prie kūno pritaisytais prietaisais buvo matuojamas pacientų nervingumo lygis. Galiausiai paaiškėjo, kad šios muzikos efektas ir vaistų efektas buvo praktiškai identiški. Apskritai, leidžiama muzika nervingumo lygį sumažino 65 procentiniais punktais.

Eksperimente naudota daina buvo parinkta ne atsitikrinai – ji 2012 metais buvo sukurta „Marconi Union“ grupės bendradarbiaujant su garso terapeutais, siekiant sukurti labiausiai raminančią dainą pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *